View RSS Feed

Editör

Windows 10 Varsayılan Tarayıcı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Rate this Entry
by , 29-07-2015 at 00:32 (1694 Hit)
Windows 10 ile yüklü gelen edge tarayıcısı nasııl değiştirilir basit bir anlatımla sizlere sunuyoruz umarım yardımcı olur.

Microsoft, geçtiğimiz yıl Eylül ayında Windows 10 güncellemesini resmi olarak duyurmuştu. Windows Insider programı ile kullanıcılar tarafından da test edilebilen Windows 10 güncellemesinde büyük yenilikler ve değişiklikler var. Windows 10 güncellemesi ile birlikte Microsoft, İnternet Explorer tarayıcı da tarihe karışıyor. Güncelleme ile birlşkte Microsoft Edge tarayıcı, varsayılan tarayıcı olarak ön yüklü gelecek. Microsoft Edge tarayıcıyı varsayılan olarak kullanmak istemiyorsanız aşağıdaki bir kaç adımları uygulamanız yeterli.
Ayarlara gidin
Sistem menüsünü açın
Soldaki listeden “varsayılan uygulamalar” sekmesine tıklayın
Açılan listenin alt sıralarında “Web Tarayıcısı” sekmesinde Microsoft Edge’i göreceksiniz
Microsoft Edge’e tıklayarak açılan pencerede dilediğiniz tarayıcıyı seçin
Windows 10 varsayılan tarayıcıyı değiştirmek bu kadar kolay. Eğer tekrar varsayılan tarayıcı ayarını değiştirmek isterseniz yukarıdaki adımları uygulamanız yeterli. Microsoft, Windows 10 güncellemesine yarından itibaren Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için bir yıl süre ile ücretsiz yükseltme imkanı tanıyor. Bir yıl içinde ücretsiz Windows 10 güncellemesi yapan kullanıcılar ömür boyu Windows 10 lisansına sahip olacaklar. Windows 10 yüklü bilgisayarlar ise 29 Temmuz tarihinden sonra raflardaki yerini alarak kullanıcılarla buluşmaya başlayacak.


kaynak :
http://www.supersatforum.com/windows...tml#post791270

Submit "Windows 10 Varsayılan Tarayıcı Değiştirme Nasıl Yapılır?" to Digg Submit "Windows 10 Varsayılan Tarayıcı Değiştirme Nasıl Yapılır?" to del.icio.us Submit "Windows 10 Varsayılan Tarayıcı Değiştirme Nasıl Yapılır?" to StumbleUpon Submit "Windows 10 Varsayılan Tarayıcı Değiştirme Nasıl Yapılır?" to Google

Etiketler: Hiçbiri Etiketleri Düzenle
Kategori
Kategorisiz

Comments