Mavi ekran denilince akıllara ilk gelen işletim sistemi olan Windows, yeni güncelleme ile bu hata ekranında bir takım değişikliklere gitti.

13.04.2016 / 13:00
Windows 98 tanıtımı sırasında daha ilk dakikalarda mavi ekran hatası veren Windows, günümüze kadar yazılımsal ve mimari açından birçok değişiklik geçirerek varlığını sürdürüyor. Ancak Microsoft, mavi ekran hatasındanWindows 10 sürümünde de vazgeçmedi.
Windows 10 sürümünde donanımsal veya yazılımsal bir hata sonunda mavi ekran hatası ile hala karşılaşıyoruz. Bu ekranda yer alan hata kodu, kullanıcıların sorunu daha kolay çözmesine aracılık ediyordu. Microsoft'un, mavi ekranda yeniliğe gittiği Windows 10'un son güncellemesinde ortaya çıktı.
Mavi ekranda QR kod dönemi

Windows 10'da meydana gelen "BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO" veya "KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR" hatalarında sistem mavi ekran veriyor. Mavi ekran bölümünde artık sizleri hata kodunun yanında bir de QRkod karşılayacak. Bu QR kodu akıllı telefonlarınız ile okuttuğunuz zaman, çözümün yer aldığı ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz.Kaynak:http://shiftdelete.net/windows-mavi-...-degisti-70470