Çinli Xiaomi markası son yıllarda ürettiği fiyat/performans akıllı telefonlarla tüm dünyada ilgi görmeyi başarmıştı. Çin’de de başarılı satış rakamları yakalayan şirket, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri arasında girmeyi başarmıştı. Xiaomi, Türkiye‘de bazı perakende şirketleri tarafından ürünleri bir süredir satılıyor ancak hala resmi olarak Türkiye pazarına girmiş değil. Bu konuyla ilgili devamlı olarak haberler çıkıyor, geldi, gelecek, geliyor, tarzında ancak hala somut bir adım göremedik.
Bugün ise bu haberlere bir yenisi eklendi.
Doğa Mobil İletişim resmi distribütörü olacak!

Geçtiğimiz gün keşfedilen, Doğa Mobil İletişim’in LinkedIn sayfasında vizyon alanında “Resmi distribütörü olduğumuz Xiaomi markasını en kaliteli hizmetlerle kullanıcılarımza ulaştırmak” yazıyor. Henüz yeni kurulmuş olan şirket, yakında Xiaomi’nin resmen Türkiye pazarına girmesini sağlayabilir.

Bu konuyla ile ilgili bilgiler kısıtlı. Geçtiğimiz gün Xiaomi’nin Yunanistan pazarına girdiğinden söz etmiştik. Yavaş yavaş Avrupa’ya da açılan şirketin, büyük müşteri potansiyeli olan Türkiye’ye de açılması sürpriz olmaz tabii ki ancak hala Xiaomi tarafından bu distribütörlük onaylanmadığı sürece kesin konuşamıyoruz.
Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?


teknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız