Hatırlayacağınız üzere bir süredir LG’nin LG G6 modelinin farklı versiyonları üzerinde çalıştığından söz ediyoruz. Bugün bu model resmiyet kazandı. Peki LG G6+ olarak duyurulan yeni cihazda LG G6‘dan ne gibi farklar bulunuyor?
LG G6+, 128 GB’lık dahili hafıza özelliğine ve kablosuz şarj etme özelliğine sahip. Yeni LG G6+ ayrıca B&O PLAY’in sunduğu yüksek kaliteli kulaklıklar ile birlikte geliyor.
LG G6+ üç renkte satışa sunulacak: Optik Astro Siyah, Optik Deniz Mavisi ve Optik Terra Altın. Normal LG G6 ayrıca iki yeni renge sahipti: Optik Deniz Mavisi ve Optik Terra Altın.

Şirket ayrıca, Yüz Tanıma, Düşük Güç Tüketimi ve Kaplamalı Lens uyarısı da dahil olmak üzere LG G6 ailesi için bir dizi yazılım geliştirmesi sundu. İlki, cep telefonlarını yüzlerine tutarak, kullanıcıların telefonlarını bir saniyeden daha kısa bir sürede açmalarına izin vermek için kullanılıyor. Kaplamalı Lens uyarı özelliği, kullanıcıların LG G6 fotoğraf sensörünün çerçevedeki istenmeyen parmakları engellemeye yarıyor; Düşük Güç Tüketimi ise telefonun güç tüketimini daha da azaltır. LG’ye göre, yeni özellikler bir yazılım güncellemesi ile tüm LG G6 ailesine gelecek.
Güncellemenin ve yeni LG G6+ modelinin varlığı “yerel olarak her pazarda” ilan edilecek. Güney Kore’de model satışlarının Temmuz başında başlaması bekleniyor. Cihazın diğer detayları ve fiyat bilgisi ise sonradan açıklanacak.teknokulis sitesinindeki bu haberin kaynagına ulaşmak için tıklayınız