10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Sağda Solda Konuşulan Teknoloji Sohbetleri..

 BİLGİSAYAR-GSM VE TEKNOLOJİ DÜNYASINA AİT HERŞEY Katagorisinde ve  Teknoloji Sohbetleri Forumunda Bulunan  Sağda Solda Konuşulan Teknoloji Sohbetleri.. Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Forumdan Yasaklandı sarıkanarya_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12-21-08
  Mesajlar
  0
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart Sağda Solda Konuşulan Teknoloji Sohbetleri..  Bu ülkede iPhone hiç satmıyor

  Çin'de satışa sunulan iPhone, bir haftada elde ettiği satış rakamıyla büyük hayal kırıklığı yarattı.


  Satışa sunulduğu günden bu yana dünya genelinde iPhone isimli akıllı telefonunu milyonlarca adet satmayı başaran ve iPhone 3G S modeliyle de dikkatleri üzerine çeken Apple, tüm bu başarılarına rağmen Çin'de aynı başarıyı gösteremedi.
  China Unicom'un Çin pazarına getirdiği iPhone telefonlar, operatör firmanın son açıklamasına göre satışa sunulduğu ilk hafta boyunca sadece 5000 adet satabildi.
  Çin'de kontratsız olarak 1024 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunulan iPhone telefonların Çin'de varlık gösteremesi, Apple cephesinde de büyük hayal kırıklığı yarattı.
  Satışların düşük olmasının en büyük nedeni yüksek fiyat
  iPhone satışlarının Çin'de bu kadar düşük olmasının en büyük nedeni ise Hong Kong'da 800 dolara edinilebilen iPhone'ların Çin'de 1024 dolara satılıyor olması... iPhone'un satışlarını düşüren bir diğer önemli etken de Çin hükümetinin daha önce aldığı bir karar neticesinde telefonlarda WiFi teknolojisini yasaklaması ve iPhone'larda bu teknolojinin kullanılamaması...


 2. #2
  Forumdan Yasaklandı sarıkanarya_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12-21-08
  Mesajlar
  0
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart


  Dünyanın en tehlikeli siteleri  McAfee'nin yıllık araştırması en tehlikeli alan adlarını gözler önüne seriyor. Detaylar burada...


  Güvenlik firması McAfee senelik hazırladığı bir raporda dünya çapındaki web sitelerinden gelen tehlikeleri derecelendiriyor. Yayımlanan "Mapping the Mal Web" raporu .com veya .cm gibi popüler alan adlarının ne kadar güvenli olduğunu açıklıyor.
  En tehlikeli alan adlarının arasında birinci sırada Kamerun ülkesi (.cm) var. McAfee raporuna göre .cm ile biten her üç adresten biri (% 36,7) zararlı içerik barındırıyor. Olası bir yazım hatası Afrika'daki popüler alan adını (TLD: Top Level Domain) siber suçlular için cazip hale getiriyor. Zira .cm alan adını, en tehlikeli ikinci alan adı .com'dan sadece tek bir harf ayırıyor. Reklam web siteleri yüzde 32,2 ile listenin ikinci sırasında yer alıyor.
  Romanya kökenli (.ro) web sitelerinden dosya çekmemenizde fayda var. Çünkü .ro uzantılı bir adresten indirilen her beş dosyadan biri (% 21) zararlı barındırıyor. Buna karşın McAfee Türkiye kökenli web sitelerini daha az tehlikeli olarak derecelendiriyor. Türkiye'deki en popüler alan adı .tr, yüzde 0,7 tehlike oranı ile listede 47. sırada yer alıyor. Devlete ait web siteleri (Governmental; .gov) ve eğitim web siteleri (Educational; .edu) ise en güvenli web siteleri arasında yer alıyor. Bu TLD'lere sahip siteler 104. (.gov) ve 102. (.edu) sırada yer alarak listenin sonunu temsil ediyor.

 3. #3
  Forumdan Yasaklandı sarıkanarya_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12-21-08
  Mesajlar
  0
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart


  CoD kafaları karıştırdı

  Oyun oynayın, yardım edin: İşte olay yaratan CoD: Modern Warfare 2'den tartışılan bir kampanya...


  Call of Duty: Modern Warfare 2 oyununun yayıncısı olan Activision firması ve dağıtımından sorumlu olan GAME firması geçtiğimiz haftasonu için önemli bir karar aldılar.
  Bu iki firma savaştan etkilenen çocuklar için çalışan War Child derneğine bağış yapma kararı aldı. Bağışın miktarını ise haftasonunda Xbox Live üzerinden Modern Warfare 2 oynayan insanların sayısı belirledi. Yani ne kadar fazla insan oyun oynadıysa bağış miktarı da o kadar yükseldi.
  Yapılan yardımın zamanlaması ise bazı şüphelere neden oldu. Bu yardım hamlesinin son zamanlarda Modern Warfare 2 üzerinde yapılan tartışmalar ve oyunun savaş kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle mahkemeye verilmesi üzerine gelişmesi, yardımın gerçek amacından çok, reklam amacıyla yapıldığının düşünülmesine neden oluyor.

 4. #4
  Forumdan Yasaklandı sarıkanarya_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12-21-08
  Mesajlar
  0
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart


  Google Wave polis takibinde

  4 polis memurunu öldürmekle suçlanan bir zanlının izi Google üzerinden sürülüyor! İşte takip...


  Seattle Times tarafından başlatılan bir arama, Google Wave kullanımı ile birden bire insan avına dönüştü.
  İnsanlar ellerindeki bilgileri paylaşarak 4 polis memurunun ölümünden sorumlu bir zanlıyı bulmaya çalışıyor. Maurice Clemmons adlı suçlunun bulunmasına yardım etmek isteyenler zanlıyla ilgili fotoğrafları, zanlının Twitter hesabıyla ilgili bilgileri Wave üzerinden paylaşıyor.
  Paylaşılan bilgiler aynı zamanda Google Earth'de de kullanılıyor. Böylelikle zanlının bulunabileceği muhtemel noktalar tespit edilmeye çalışılıyor. Polis memurları devamlı veri paylaşımı ve durum güncellemesi yapıyorlar.

 5. #5
  Forumdan Yasaklandı sarıkanarya_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12-21-08
  Mesajlar
  0
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart


  Google'ın Türkiye'ye büyük ayıbı<H1 class=hurriyet2008_detail_subject>Google'ın sözlük hizmeti sessiz sedasız hizmete girdi ama... İşte yeni hizmetin büyük ayıbı...

  Arama devi Google, geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız bir şekilde Google Dictionary'i kullanıcıların hizmetine sundu.
  Google'ın kendi tanım veritabanının yanı sıra Dictionary sitesinden de aldığı sonuçları kullanıcılara aktaran hizmetin pek çok yararlı özelliği var. Kelimeleri yıldızla işaretleyerek daha sonra tekrar görmek, en son aramaları bulmak, diğer diller için çeviri kaynaklarına geçmek çok kolay.
  Google Translate'den ayrı bir hizmet olan Google dictionary, internet üzerinde hizmet veren sözlük sitelerinin ziyaret oranlarını oldukça düşürecek gibi görünüyor.
  Google'ın yeni hizmetinden en ağır etkilenecek sitelerden birisi Answers.com. Daha önce Google aramalarında yer alan "definition" yani tanım bağlantısı, Wkipedia benzeri Answers.com'a bağlantı sunuyordu. Artık bu bağlantı Google Dictionary hizmetine yönlendiriyor.
  Merriam-Webster, Oxford ve diğer ciddi dil kurumlarıyla yakından çalışan Alex Zaudin, Paragon Software'in sahibi. Zudin, Google'ın hizmetinin düşük seviye tüketici hizmetlerne cevap verdiğini, ancak öğrenciler ve profesyonellerin daha yüksek kalite ve tutarlılıkta sözlüklere ihtiyaç duyduğunu belirtti.
  Google'ın sözlük hizmetinde "Google"ı aratınca çıkan sonuç "İnternette Google arama motorunu kullanarak bilgi aramak"; verilen örnekler ise "Partide tanıştı kadını Google'ladı"; "Çocuklarım bütün gün Google'lıyor" oluyor.
  Google Dictionary'de listelenen diller şu şekilde: "İngilizce, Fransızca, almanca, İtalyanca, Korece, İspanyolca, Rusça, Çince (Geleneksel), Çince (Basitleştirilmiş), Portekizce, Hintçe, Arapça; Bengal dili, Bulgarca, Hırvatça, Flemenkçe, Fince, Yunanca, Gujarati dili, İbranice, Kanada dili, Malayalam dili, Marathi, Sırpça, Tamil dili, Telugu dili, Tayland dili. Bu diller ile sadece İngilizce arasında sözlük hizmeti var.
  Google'ın büyük ayıbı, bu kadar dile sözlük hizmeti sunup da Türkçe'yi hizmetine dahil etmemiş olması.
  Google Dictionary hizmetine www.google.com/dictionary adresinden ulaşabilirsiniz.  </H1>

 6. #6
  Forumdan Yasaklandı sarıkanarya_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12-21-08
  Mesajlar
  0
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart


  Logitech'ten yeni yıl heLogitech, yumuşak kenarları sayesinde rahat tutuş ve kullanım kolaylığı sunan Logitech Kablosuz Mouse M305’i ona yakın renk veya desen alternatifleriyle yeni yıldan önce piyasaya sundu.

  Günlük hayatımızın parçası olan mouse’ları sıkıcı kabından çıkarıp hayatına renk katmak ya da kendi stilini yansıtmak isteyenler için Logitech M305 ideal bir mouse. Ayrıca sevdikleriniz için de fark yaratacak bir hediye alternatifi. Logitech M305 mavi, pembe, mor ve kırmızı renklerinden veya melek, şerit, kelebek desenlerinden biri sizi de mutlaka cezbedecek.
  Şekliyle fark yaratan bu mouse’lar bilgisayar başında uzun süre vakit geçirenlere yönelik tasarlanan ergonomik yapısıyla da kalbinizi kazanacak. Üstün Nano teknolojisine sahip olan ve küçük bir alıcıyla birlikte satışa sunulun M305, kullanıcısına kolayca taşınabilme rahatlığı da sunuyor.
  Yaklaşık dört aya varan pil süresiyle sık pil değiştirme ihtiyacını da ortadan kaldıran ürünün altında yer alan pil göstergesi pilin bitiş süresini kullanıcıya haber veriyor.
  1.000 dpi tarama hızı ve yüksek çözünürlüklü optik sensörü bu mouse,’u sıradan mouse’lardan iki buçuk kat daha hassas hale getiriyor. Üç yıl garantisi olan M305, PC ya da Mac bilgisayarlarla çalışıyor. Ürün 38$ + KDV’den satışa sunuldu.


  diyesi

 7. #7
  Forumdan Yasaklandı sarıkanarya_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12-21-08
  Mesajlar
  0
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart


  3G netbook satışını patlattı

  Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, 30 Temmuz'dan bu yana 200 bine yakın VINN ve netbook satıldığını bildirdi.


  Turkcell'den, VINN 3G modem ve netbook kullanan bireysel müşterileri arasında gerçekleştirdiği genel kullanım ve memnuniyet araştırmasına ilişkin yapılan yazılı açıklamada, araştırmanın, 3G'nin internet kullanımını artırdığını gösterdiği belirtildi.

  Araştırma sonuçlarını değerlendiren Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Turkcell 3G ürünlerinin internet kullanım alışkanlıklarını değiştirdiğini dile getirerek, “30 Temmuz'da hayatımıza giren 3G ile bu kadar kısa bir sürede 200 bine yakın VINN ve netbook satıldı. Yaptığımız araştırmada gördük ki, VINN 3G modem kullananların yüzde 34'ü ilk kez internet abonesi oldular” dedi.

  3G'nin hizmete girmesinin ardından işitme engellilerin görüntülü konuşma sayesinde ilk kez telefon görüşmesi yapma imkanına kavuştuklarını belirten Ciliv, geçtiğimiz hafta Ulaştırma Bakanlığı'nın hayata geçirdiği proje kapsamında görme ve bedensel engelli vatandaşların 3G teknolojisi sayesinde çağrı merkezinde çalışmaya başladıklarını ve bu yeni teknoloji sayesinde evlerinden çıkmadan ekonomik hayata katılabildiklerini vurguladı.

  “3G'YE GEÇEN TURKCELL MÜŞTERİLERİ 4 MİLYONU AŞTI”

  Turkcell'in gerçekleştirdiği araştırmaya göre, 3G'ye geçen Turkcell müşterilerinin 4 milyonu aştığı, 3G kullanıcı sayısının 2 milyona yaklaştığı, 3G cepten internet kullanıcı sayısının 1 milyon 360 bin olduğu bildirildi.

  Turkcell 3G şebekesinde oluşan toplam data miktarının 1,5 milyon adet CD dolusu veriye, 11 milyon adet müzik albümüne, 330 milyon adet dijital müzik şarkısına, 1,5 milyon adet DivX filme eşit olduğu belirtildi.

  Turkcell 3G kullanıcılarının bugüne kadar cepten toplam 7 milyon 701 bin dakika mobil TV izlediği, yaklaşık 1 milyon Turkcelli'nin görüntülü görüşme servisini kullandığı, Turkcell'in toplam data trafiğinin yüzde 74'ünün 3G şebekesinde gerçekleştiği kaydedildi.

  “EN ÇOK GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME DİYARBAKIR'DA”

  Tüm Türkiye'de Turkcell'de en çok görüntülü görüşme yapılan yerleşim yerinin Diyarbakır olduğuna dikkat çekilirken, data kullanımında ise en çok veri gönderimi yapılan istasyonun Şırnak olduğu ifade edildi.

  Araştırmada, VINN kullanıcılarının yüzde 93'ünün 4 GB'lık paketi tercih ettiği, kullanıcıların yüzde 34'ünün daha önce herhangi bir internet aboneliği bulunmadığı belirtildi.

  Mevcut VINN kullanıcılarının yüzde 78'i genişbant internet ihtiyaçlarını sadece Turkcell 3G ile karşılıyorken, Turkcell 3G kullanıcılarının yaklaşık yüzde 25'i kadın, yüzde 75'i erkeklerden oluşuyor.

 8. #8
  Forumdan Yasaklandı sarıkanarya_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12-21-08
  Mesajlar
  0
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart


  Live Messenger 10 yaşına baMicrosoft, Live Messenger'ın 10. yaş günü için eğlenceli bir site hazırladı. İşte o site...

  İnteraktif pazarlama ajansı adinteractive, Microsoft Windows Live Messenger'ın 10. yaşı şerefine www.messenger10yasinda.com sitesini tasarladı. Sitede Messenger'ın 10. yaşına özel kampanyaları, Messenger hakkında ayrıntılı bilgileri ve eğlenceli içerikleri bulabilir, özel fırsatlardan faydalanabilirsiniz.
  adinteractive'in tasarladığı www.messenger10yasinda.com sitesinde Windows Live Messenger'in 10 yıllık geçmişini öğrenebilir, eğlen linki ile özel ücretsiz emoticon paketlerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Sosyal paylaşım ağları ile ilgili bilgilerin de yer aldığı siteden, çeşitli hediyeleri kazanma şansını da yakalayabiliyorsunuz.
  adinteractive, Microsoft Windows Live Messenger için tasarladığı sitesi ile farklı ve eğlenceli bir deneyim sunuyor. Firma, yaptığı açıklamada geleneksel pazarlama pastasının dramatik oranda küçüldüğü 2009'un birinci çeyreğinde yüzde 85 gibi rekor bir oranda büyüme gösterdiğini belirtti.

  stı

 9. #9
  Forumdan Yasaklandı sarıkanarya_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12-21-08
  Mesajlar
  0
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart


  Office 2010 öğrenci sürümü

  Microsoft'un yeni Office 2010 kutuları ve sürümleri görüntülendi. Öğrenci sürümü var ama...


  Microsoft Office 2010 kutuları ortaya çıktı. Kutu görsellerini yayınlayan kaynak, daha önce de Windows 7 kutu görsellerini ortaya çıkarttığı için, Microsoft Office 2010 kutularının gerçekliği de oldukça güvenilir.
  Microsoft Office 2010'un gördüğü büyük ilgiden ve beta programına katılan kalabalık kitlelerden son derece memnun. Los Angeles'ta diğer pek çok Microsoft yeniliğiyle birlikte sergilenen yeni Office özelliklerini, beta programına katılarak deneyebilirsiniz.
  Yeni Office kutuları Microsoft'un duyurduğu 6 farklı sürümden 4'ünü gösteriyor. Bunlardan görüntülenmeyen, Windows 7 kurulu PC'lerle birlikte dağıtılacak ve ücretsiz indirilebilecek olan kısıtlı ama bedava Office sürümü olan Starter Edition. Diğer sürümler Home and Student, Home and Business, Standart, Professional, Professional Academic oluyor.
  Professional Academic ismi, ucuz bir öğrenci sürümü bekleyen kullanıcıların kafasında soru işaretleri oluşmasına sebep oluyor.
  Perakende Microsoft Office 2010, Haziran ayında piyasaya çıkacak.

 10. #10
  Forumdan Yasaklandı sarıkanarya_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12-21-08
  Mesajlar
  0
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart


  Apple'dan önemli adım

  Apple önemli bir girişimle bir kez daha gündemde: Kimi satın alıyor; bundan sonra ne olacak.

  Reuters'in haberine göre açıklamasında anlaşmanın ayrıntılarına yer vermeyen Apple, geçtiğimiz Cuma günü, popüler müzik servisi LaLa'yı resmen satın aldığını duyurdu.
  2003 yılında kurulan iTunes, sayısı 11 milyonu geçen şarkı arşivi ile Birleşik Devletler'de %70 en çok dijital müzik satışı gerçekleştiren servis. Pastanın geri kalanını ise News Corps MySpace ve Spotify gibi servisler paylaşıyor.
  Apple sözcüsü Steve Dowling'in açıklamasına göre şirket, amacını veya planlarını açıklamakta çekimser. Kaynağı açıklanmayan bir diğer yoruma göre ise Apple, dijital müzik servislerinin geleceği olarak değerlendirdiği 'streaming' teknolojisine yatırım yaparak, iTunes'u hangi doğrultuda yenileyeceğinin ipuçlarını veriyor.
  Servisin değerinin, yaklaşık 100.000 müşteriyle; 10 milyon dolar sınırının biraz altında olduğunu bildiren LaLa müzik kurucusu Bill Nguyen, arama ile sosyal medyanın devleri Google ve Facebook ile de anlaşmalı olduklarını belirtiyor.


Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •