WWDC 2018*etkinliğinde tanıtımını gerçekleştirdiği*iOS*12*için test sürecine devam eden Apple, geçtiğimiz günlerde iOS 12 Beta 3 sürümünü yayınlamıştı. Aradan kısa bir süre geçerken, bu kez*iOS 12 Public Beta 2 sürümü yayınlandı.
Bilmeyenler için Public Beta sürümlerinin adından da anlaşılacağı üzere, normal beta sürümlerinden farklı olarak herhangi bir*geliştirici hesabına*veya*UDID kaydına*gerek duyulmayan halka açık sürümler olduğunu belirtmek isteriz.
Public Beta 2, bu hafta başında yayınlanan iOS 12 Beta 3 ile aynı yenilikleri sunuyor. Bunların başında GPS ve CarPlay hatalarının giderilmesi geliyor.
iOS 12 Public Beta 2 çıktı!

Apple Haritalar uygulaması için yeni haritalandırma verileri ( San Francisco ve Bay Area ile kısıtlı ) kullanıma sunuldu.*iPad için*Sesli Notlar*uygulamasının arayüzü yenilenirken, Konumumu Paylaş seçeneği Ayarlar menüsünde daha belirgin hale getirildi. Ayrıca, iPad kullanıcılarının*bildirim merkezinden*daha etkin şekilde yararlanabilmeleri için kullanım kolaylaştırıcı iyileştirmeler yapıldı.

iOS 12 Public Beta 2’yi yükleyebilmek için hesabınız ile Beta Yazılım Programı’na kayıt olmanız gerekiyor. Belirtilen adımları takip ettikten soran*Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme*bölümünden iOS 12 Public Beta’yı indirilebilirsiniz.
iOS 12 hangi cihazları destekliyor?

Eylül ayında son kullanıcı ile buluşması planlanan iOS 12 sürümünü destekleyen cihazlar şu şekilde;
– iPad Air
– iPad Air 2
– iPad Pro
– iPad 9.7
– iPad mini 2
– iPad mini 3
– iPad mini 4
– iPod touch 6th
– iPhone 5s
– iPhone SE
– iPhone 6/6 Plus
– iPhone 6s/6s Plus
– iPhone 7/7 Plus
–*iPhone 8/8 Plus
–*iPhone X


SDN sitesinindeki bu haberin gerçek kaynagına ulaşmak için tıklayınız


Bu haberin kaynagına ulaşmak için Tıklayınız